Алгоритм дій

АЛГОРИТМИ ДІЙ У ВИПАДКУ булінгу

1. Якщо педагог або інший працівник закладу освіти, учень або батьки стали свідками булінгу, то ви негайно маєте повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась вам жертва булінгу чи ні.
  2. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок боулінгу.
  3. Навчальний заклад зобов’язаний дотримуватися конфіденційності.
  4. Керівник закладу розглядає таке звернення та з’ясовує усі обставин булінгу.
  5. Надалі керівник скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслює подальші дії.
  6.  Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
  7. До складу такої комісії можуть входити педагоги, психолог, соціальний педагог, батьки постраждалого та «булера», керівник закладу та інші зацікавлені особи.
  8. У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.
  9. Але за будь-якого рішення комісії керівник закладу забезпечує психологічну підтримку усім учасникам випадку.

Адміністративні стягнення за булінг

булер

адміністративне стягнення

штраф