Загальне положення:

Учнівське самоврядування «Лідери учнівського самоврядування» ЗЗСО № 12 імені Степана Чубенка  функціонує з метою забезпечення виконання здобувачам освіти  своїх обов'язків та захисту їх прав і сприяє гармонійному розвитку особистості учня, формує у нього навички майбутнього організатора, керівника.

Діяльність органів учнівського самоврядування направлена на удосконалення навчально-виховного процесу, спрямованого на якісне навчання, виховання духовності і культури здобувачів освіти, зростання у учнівської молоді соціальної активності та відповідальності за доручену справу.

Учнівське самоврядування - це така діяльність з допомогою якої максимально виявляються і реалізуються творчі здібності учнів, формуються моральні якості, підвищується ініціатива кожного за результатами своєї праці. У зв'язку з цим зростає роль учнівських колективів по залученню молоді в процес управління справами освітнього закладу.

Основними завданнями органів учнівського самоврядування ЗЗСО № 12 імені Степана Чубенка є :

• забезпечення і захист прав та інтересів здобувачів освіти;
  • забезпечення виконання учнями своїх обов'язків;
  • сприяння навчальній, науковій та творчій діяльності учнів;
  • сприяння у створенні необхідних умов для відпочинку учнів,
  • створення різноманітних учнівських гуртків, товариств, об'єднань, клубів за інтересами;
  • організація співробітництва із учнями інших освітніх закладів освіти і молодіжними організаціями;
  • сприяння працевлаштуванню випускників;

•    безпосередня участь   учнів   у реалізації державної молодіжної політики;

•    контроль   за   навчальною    і   трудовою   дисципліною   учнів, оперативне реагування на їх порушення;

• залучення учнів до художньої самодіяльності;
  • допомога у проведенні масових заходів;
  • пропаганда здорового способу  життя,  запобігання  вчиненню дітьми правопорушень, вживанню ними алкоголю, наркотиків, паління та інше.
  • пропаганда дружніх взаємин та співпраця з різними громадськими об’єднаннями на принципах взаємоповаги і незалежності;
  • співпраця з педагогами і батьками

Шкільна організація «Лідери учнівського самоврядування» є самостійною дитячо-юнацькою організацією, створеною на добровільних засадах.

У своїй діяльності організація керується

Президент школи
Другий рік поспіль одноголосним голосуванням цю посаду обіймає талановита, непосидюча та креативна дівчина, учениця 11 А класу, Анна Кушнерьова
Віце-чемпіонка України зі спортивних бальних танців, ідейна натхненниця свят, заходів та акцій.
Анна про ситуацію із карантинними мірами:
«Карантин вніс багато сумних коректив і вже неможна творити шкільне життя як раніше! Однак, ми постійно шукаємо нові форми і методи активного шкільного життя онлайн, хоча вони зовсім не замінять яскраві емоції очних зустрічей. Виклики сучасності будемо долати разом!»

Знайомтесь! Староста 6 А класу

Марія Білозерова, добра, позитивна й непосидюча дівчина, яка мріє стати ветеринаром, обожнює тварин.

«Бути старостою класу важкувато,  хоча і класно! Бо все ж таки в мене є заступник, який допомагає, є відповідальні за певні сектори, і це круто!

Для своєї школи хочу певних змін: оновити підлогу і зробити так, щоб учні самі собі обирали розклад уроків»

Староста 10-А класу, Чаруковський Костянтин. Вважає свою посаду інструментом взаємодії із класом та школою. Готовий до відстоювання думок учнівського активу на рівні адміністрації та педагогічного колективу школи. Багаторазовий переможець конкурсів міського та обласного рівнів, відповідальний управлінець.

Староста 6-Б класу. Клименко Вадим. Майбутній програміст.  Поціновувач Єгипту, Арабських Еміратів та Туреччини. Любить читати книги та отримувати знання. Переможець Міжнародного фестивалю мистецтв «Арабески Аладдина».  Вважає, що карантин – це можливість самовдосконалення!)